KMK Dynamo Brno - Rebešovice 2:5 (0:2)

Podzimní část druholigové soutěže pomalu vstupuje do své závěrečné fáze a tak čekal na KMK Dynamo Brno poslední zápas před domácím publikem. Na Srbskou ulici zavítali exSuperligové Rebešovice. Oba týmy se nacházeli ve středu tabulky a hosté ztráceli na domácí čtyři body. Hosté také měli co napravovat, neboť v předchozím utkání podlehli na domácím hřišti rezervě Karlsbergu 1:3. To Dynamo pyšnící se nejproduktivnějším útokem ligy si hladce poradilo na hřišti Rakolu (3:0) a mohlo tedy do zápasu nastoupit s čistou hlavou.
Rozhodčí Jelínek zadul do píšťalky a utkání mohlo začít. Úvodní minuty se odehrávaly kolem půlící čáry. V první šanci se v páté minutě objevil hostující Polák, od kterého se odrazil míč směrem na bránu a po teči domácí obrany chvíli poskakoval po brankové čáře, dle rozhodčího ji ale nepřekročil. Další nebezpečí přišlo před branku domácího Formánka po autu Poláka, které gólově zúročil, na zadní tyči osamocený, Vladimír Štěpánek – 0:1. Rebešovice byly i nadále nebezpečnější a hrozily především z autů. Po jednom z nich hlavičkoval těsně nad Jan Klíma. Klímův bratr Martin si v brance užíval v úvodní desetiminutovce klidu, jako první ho ohrozil až spoluhráč Černý. O chvíli později už mu dal práci i domácí Krempaský, dobře postavený Klíma ale neměl větší problémy s likvidací této rány. A Dynamo začalo přidávat na aktivitě, ale ke kýženému cíli to nevedlo, když už se domácí dostali ke střelbě, obvykle mířili mimo tři tyče. To na druhé straně byl blízko gólu Polák, ale na balón, půl metru od brány, nedosáhl. V 19. minutě Rebešovice udeřily podruhé, opět po autu a autorem branky byl opět Štěpánek – 0:2. Co jiného mohlo předcházet Štěpánkovu nastřelení tyče než autové vhazování hostů. Na druhé straně pažitu tvrdě pálil Mezník, gólman Klíma si s jeho pokusem poradil. Posléze to zkoušeli z dálky také aktivní Mačinec s Krempaským, první jmenovaný však netrefil bránu, druhého vychytal gólman. Chvíli před pauzou to zkoušel z přímého kopu Foukal, Klíma i tentokrát udržel čisté konto. První půle tak skončila zaslouženým vedením Rebešovic v poměru 2:0.

V první šanci druhé půle se objevil aktivní Polák, brankář Formánek jeho střelu vyrazil jen s problémy. Na druhé straně zaměstnal střelou gólmana Klímu domácí kapitán Fabián. O chvíli později ukázal střelecký apetit Polák a ranou k tyči překonal domácího brankáře – 0:3. Za Dynamo to po rozehrávce zkoušel Krempaský, ztroskotal ale na brankáři. Na domácího strážce brány se vzápětí řítili Štěpánek a Jozef Pohorelec, čtvrtém gólu však dokázal zabránit vracející se Mačinec. V druhé půli tvořili hru především domácí a rebešovičtí hrozili umně z brejků. V 36. minutě vyslal povedenou střelu Foukal a hostujícího brankáře zachránila tyč. Další příležitost se domácím naskytla po faulu na Slezáka. Míč si postavil Mezník, ale trefil jen zeď a následný pokus Mačince skončil v ochranné síti. Gólem následně neskončila ani šance Fabiána. Na druhé straně se po delší době s míčem potkal také Formánek, když musel likvidovat šanci neúnavného Poláka. Ani akce čtyř proti jednomu nepomohla domácímu týmu ke gólu, po zkažené přihrávce skončil míč v autu. Další dobrou příležitost měl domácí Marek, Klíma ho ale dokázal vychytat. Na druhé straně mířil těsně vedle střelecky produktivní Štěpánek. A další gólovka pro Štěpánka, Formánek jeho střelu vyrazil na tyč. Poté co gólem neskončila ani Foukalova střela zblízka začali domácí propadat beznaději. A Rebešovice jejich střeleckou sterilitu ztrestaly. Do té doby neviditelný Jamnický zpracoval na hranici vápna míč, vystřelil a hosté byli rázem ve vedení o čtyři góly. Nakonec se trefy dočkali i domácí, to když se do brány trefil Mezník - 1:4 a začala přestřelka. Ihned po rozehrávce se trefil mladší ze sourozenců Pohorelcových, Jozef – 1:5. Aby ho posléze napodobil domácí Krempaský – 2:5. Všechny tři góly se vešly do rozmezí dvou minut. Poté se hra začala kouskovat a i když se oba týmy střídaly v držení míče, žádná větší příležitost se nekonala. Až minutu před koncem se ke střele dostal Mezník, s tou si ale už Klíma těžkou hlavu nedělal a vyrazil ji do zámezí. Následně bylo utkání ukončeno a produktivnější Rebešovice, si ze Srbské odvezly tři body.

Hosté do utkání vlétli s velkou chutí a odměnou jim byl úvodní gól. Zaskočení domácí se na hřišti dlouho rozkoukávali a dlouho nedokázali ohrozit branku soupeře. A když už se nadechovali k větší útočné aktivitě, uťal jejich snahu druhý gól Rebešovic. Do druhé půle už nastoupilo KMK Dynamo koncentrovanější, ale přesto inkasovalo jako první. Následná snaha o zvrat v utkání, ale dlouho vycházela na prázdno a dva góly na obou stranách v poslední desetiminutovce na plném bodovém zisku hostí nic nezměnily. Rebešovice byly zkrátka v zakončení efektivnější, a přestože mělo Dynamo více střel, nedokázalo je vměstnat do branky nebo je zneškodnil výborný Klíma.

KMK Dynamo Brno – Rebešovice 2:5 (0:2)
Branky: 52. Mezník Michal, 53. Krempaský Patrik - 5. a 19 Štěpánek Vladimír, 32. Polák Michal, 50. Jamnický Milan, 53. Pohorelec Jozef

Sestava: Klíma M. – Černý L. , Černá L. , Zálešák – Klíma J. , Štěpánek – Pohorelec  J. , Polák , Jamnický