Report 13.kola 2.ligy: Rebešovice - Fischer Cafe 2:1(0:1)

Po té co jsme si v prvním jarním kole poradili bez problémů s Rakolem Brno výsledkem 12:0, nás čekal soupeř z nejsilnějších. Fischer Café, favorita soutěže, jsme potrápili již na podzim, když jsme po půlce vedli 2:1 ale, nakonec jsme o jediný gól prohráli 4:5. Opět jsme čekali těžký zápas a favorit byl jasný, chtěli jsme jim však cestu k bodům co nejvíc znepříjemnit a snažili si před zápasem sdělit nějaké taktické pokyny, jenž by, nám mohli pomoci k dobrému výsledku. Hosté se od začátku snažili svými přihrávkami hledat jednoho s nejlepších střelců 2. Ligy a svého času i Superligy – Mariána Bureše. My jsme s touto taktikou počítali a snažili se ho důsledně bránit, někdy i za cenu faulu, ale i tak se tento hráč dostával často do koncovky. Většinou však netrefil bránu a zbytek střel pochytal Martin Klíma, stojící v naší bráně. Jednou mu pomohla i tyč. Hostům dělal problémy náš povrch hřiště, jindy hra plná kombinace a technických fines se změnila spíše v bojovně nabité střetnutí. Ani nám to příliš nevyhovovalo a v první půli jsme spíše hledali recept na obranu Fischeru. Pár šancí přišlo, ale bez úspěchu a tu největší ke konci půlky zlikvidoval gólman Fiala. V tu dobu už jsme však prohrávali 0:1. Soupeř potrestal naše špatné vracení se do obrany a z levé strany přišla přesná přihrávka, prakticky do prázdné brány, na Ondřeje Janečka. Po půli jsme tak prohrávali tím nejtěsnějším výsledkem a dá se říct, že výsledek byl ještě dobrý, jelikož Fischer měl více ze hry. My jsme však viděli, že pokud se zlepšíme, dá se s utkáním něco dělat. Začali jsme ještě lépe bránit a spoléhali se že, přijdou nějaké šance na naší straně. Hosté se už tolik nehrnuli do koncovky a my už pomalu přicházeli na recept, jak vstřelit gól. Vyrovnávacího gólu jsme se dočkali ve 46 minutě, z levé strany si zatáhl míč doprostřed Jožka Pohorelec, a když ho nikdo nebránil, neměl problém překonat brankáře Fialu. Tento výsledek, tak hostům nemohl stačit a opět zvýšili aktivitu v útoku. Vytvořili si pár závarů před naší bránou, ale vždy jsme tyto pokusy zdárně odvrátili a, nebo při nás stálo štěstí. Když Fischer nevyužil tento svůj tlak, přišel trest na druhé straně. Dvě minuty před koncem se dostal k míči z pravé strany Andrej Pohorelec a pohotovou střelou mezi nohama brankáře nás poslal do vedení. Do konce zbývaly tedy dvě minuty plus nějaké nastavení a my čekali závěrečný tlak hostů, který také přišel. My jsme však vždy dokázali míč odkopnout ze skrumáže dřív, než se k němu dostali útočníci. Přežili jsme i závěrečný nákop z půlky, při němž už útočilo celé soupeřovo mužstvo, a po našem odkopu přišel závěrečný hvizd. Sebrali jsme tak všechny body velkému favoritu na postup a sami si pomohli ke čtvrtému místu v tabulce. Chtěl bych pochválit celý tým, za neuvěřitelnou bojovnost a disciplínu – bez těchto věcí by, jsme nemohli zvítězit. Týmový duch nám přinesl velmi cenné vítězství. Pochvala však patří i soupeři, určitě ukázali své kvality, které by naplno vynikly na umělé trávě a také za své příkladné chování v duchu fair play, jenž nám až na výjimky ukázali. Chtěl bych jim tak popřát štěstí do dalších utkání a snad tak seberou body mužstvům z našeho okolí tabulky.

Sestava: Klíma M. – Klíma J. , Zálešák, Bednář, Černá L. – Zeman, Černý L. – Pohorelec A. ,